Promocje przy zakładaniu konta bankowego – czy są opłacalne?

Bru-nO / Pixabay

W ramach walki o klientów indywidualnych banki już od dawna nęcą coraz bardziej atrakcyjnymi promocjami, zniżkami i nagrodami za założenie u nich konta bankowego. Bony do sieci spożywczych, oferta cashbacku za zakupy kartą, zniżki na zakupy, wreszcie gotówka bezpośrednio na konto – choć wszystkie te oferty brzmią niezwykle atrakcyjnie, większość z nich na w sobie pewien haczyk. Które z promocji przy zakładaniu konta bankowego się faktycznie opłacają?

Gotówka na konto z drobnym haczykiem

Zdecydowanie najciekawsze są promocje oferujące gotówkę bezpośrednio na konto. W końcu tak otrzymane środki możemy wydać na cokolwiek, bez żadnego limitu czasowego. Przed podpisaniem umowy warto jednak wczytać się w warunki promocji, które zazwyczaj zawierają różne rodzaje haczyków. Przykładowo, by faktycznie otrzymać obiecane środki często należy wpłacić na nowo założone konto bankowe wymaganą przez regulamin sumę, a także wykonać odpowiednią liczbę transakcji kartą płatniczą. Zazwyczaj wymagania te nie są przesadnie wysokie, ale należy koniecznie pamiętać o ich spełnieniu. Czasami niektóre banki wymagają także spełnienia innych wymagań, które zawsze opisane są w regulaminie promocji. Warto pamiętać, że dla banku liczy się przede wszystkim długoterminowa relacja, a także zachęcenie go do stałego korzystania z konta bankowego, dlatego często nowi klienci otrzymują atrakcyjne warunki kredytów czy lokat. Nie czekaj dłużej otwórz konto bankowe przez internet w domu

Czy warto korzystać z promocji w bankach?

Choć promocje przy zakładaniu konta bankowego nie pozwalają na zarobienie przysłowiowych kokosów, tak naprawdę oferty te stanowią doskonały impuls do zrezygnowania z usług banku, z którego jesteśmy niezadowoleni. W końcu możliwość zarobienia dodatkowych kilkuset złotych za skorzystanie z bardziej satysfakcjonującej oferty faktycznie jest bardzo atrakcyjną okazją. Jednak jak już wspomnieliśmy przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeczytać warunki promocji i pamiętać o tym, że zamknięcie nowego konta bankowego otwartego na specjalnych warunkach może zająć nawet kilka miesięcy.

Kategoria: informacje, finanse