Jak zorganizować imprezę lub targi w hali namiotowej?

difisher / Pixabay

Jeśli zajmujesz się organizacją imprez na świeżym powietrzu powinieneś pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu dla Twoich wystawców, sprzedawców jak i klientów. Namioty są wykorzystywane podczas różnego rodzaju wydarzeń – wesel czy imprez okolicznościowych. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakiego rodzaju namiot będzie Ci potrzebny, aby Twoje wydarzenie było udane!

Hale namiotowe – czym kierować się w wyborze?

W zależności od tego, ile osób będzie uczestniczyło w wydarzeniu, musisz zadbać o odpowiednie miejsce, gdzie zgromadzeni będą mogli kupować, sprzedawać lub bawić się. Duży namiot wynajmiesz w firmie, która zajmuje się tego rodzaju działalnością. Powinien on mieć przede wszystkim kilka łatwo dostępnych wejść i wyjść. Dzięki temu unikniesz tłoku, przy wejściu głównym. Kolejnym istotnym elementem jest wentylacja. W dusznych pomieszczeniach ciężko o pozytywną atmosferę, która powinna towarzyszyć uroczystościom okolicznościowym, targom lub innym spotkaniom o charakterze masowym. Oprócz tego musisz wiedzieć, że wybierając najlepszy namiot, warto zadbać o oświetlenie. Żadne targi nie będą wspominane, jako te wyjątkowe, jeśli klienci będą zmuszeni do poruszania się w półmroku. Podobnie wystawcy – nie da się zaprezentować w atrakcyjny sposób żadnego asortymentu, kiedy widoczność jest ograniczona. Miej to na uwadze i jeśli chcesz, aby wydarzenie, które Ty organizujesz było dobrze wspominane, musisz zadbać o ten aspekt.

Czy hala namiotowa to duży wydatek – jak obniżyć koszty wynajmu?

Koszty wynajmu takiego namiotu mogą Cię zaskoczyć. Jeżeli prowadzisz firmę, zawsze powinieneś poradzić się w księgowości, jak można obniżyć koszty takiej imprezy. Wynajem prawdopodobnie wrzucisz w koszty. W niektórych przypadkach, organizator w zamian za niewielką opłatę od wystawców, finansuje część kosztów. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju działalności i charakteru całej imprezy. Jeśli jesteś restauratorem i Twoi goście chcą mieć uroczystość w namiotach, wówczas, jeśli Ty nie dysponujesz nim, musisz go wynająć. Koszty pokrywają klienci, którzy decydują się na imprezę w namiotach.

Bezpieczeństwo to podstawowa kwestia!

Bezpieczeństwo Twoich wystawców oraz gości jest priorytetem. Hale namiotowe są rozstawiane przez specjalistów. Doświadczeni pracownicy firmy zajmującej się wypożyczaniem namiotów, zazwyczaj rozstawiają instalacje w bardzo profesjonalny sposób i znają obowiązujące standardy. Ponadto, w namiocie powinny znajdować się gaśnice, bez których nie zostaną dopełnione wymogi przepisów przeciwpożarowych, a tym samym, kontrol może w każdej chwili spowodować zamknięcie lub odwołanie wydarzenia z powodu nieprzestrzegania przepisów. W namiocie lub hali umieść napisy i tabliczki informujące o zakazie używania otwartego ognia oraz palenia tytoniu. Dlatego miej na uwadze kwestie bezpieczeństwa i jeśli jesteś organizatorem wydarzenia, dopilnuj, czy wszystko jest na swoim miejscu.