Czy sprzątanie to dobry pomysł na biznes?

Michael-T / Pixabay

Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej, wiedz, że sprzątanie może być bardzo dochodowym zajęciem! Popyt na te usługi właściwie trwa nieustannie. O Ciebie zależy, czy będziesz sprzątał prywatne mieszkania czy biura. Na początek oczywiście, kiedy nie masz odpowiednich maszyn ani ludzi do pomocy, będziesz musiał polegać na mniejszych zleceniach! Pamiętaj jednak, aby stale i konsekwentnie inwestować w przyszłość i rozwijać swoją firmę, tak aby przynosiła Ci jak największe zyski w długoterminowym ujęciu. Sprawdź, jak założyć działalność gospodarczą i zacząć swoją przygodę z własnym biznesem! Wiedz również, że bez ciężkiej pracy nie ma mowy o sukcesie finansowym!

Jednoosobowa działalność gospodarcza – na co uważać w szczególności?

Wiele osób w przeciągu dwóch lat od otwarcia własnej działalności gospodarczej zamyka taką pojedynczą działalność, ponieważ przynosiła ona zazwyczaj same straty. Nieraz osoby takie wychodzą z firmy i kończą definitywnie jej działalność, obarczone dużymi długami i zobowiązaniami, których nie były w stanie spłacić na czas. Dlatego niech Cię nie zwiedzie to, że na początku będziesz zwolniony z różnego rodzaju podatków z racji otwarcia nowej działalności! Będziesz mógł liczyć na liczne ulgi, ale kalkuluj comiesięczne wydatki i sprawdź, czy będzie Cię stać na utrzymanie tej jednoosobowej działalności gospodarczej, kiedy będziesz musiał zapłacić całość podatku! Dbaj o swoje finanse i korzystaj z usług księgowych. Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z biura stacjonarnego, możesz, a nawet powinieneś poszukać w Internecie firmy, która świadczy usługi online lub skorzystać z gotowych programów do rozliczeń. Nie zapomnij również o poduszce finansowej – nie wydawaj od razu wszystkich pieniędzy, które zarobisz, ponieważ może się okazać że przyjdą miesiące, w których będziesz musiał się posiłkować tymi odłożonymi pieniędzmi. Wówczas docenisz swoją przezorność i oszczędność!

Jak się reklamować i gdzie to najlepiej zrobić? Sprzątanie też potrzebuje rozgłosu!

Nie licz na to, że klienci znajdą cię sami, to bardzo rzadko się zdarza i właściwie jest wręcz niemożliwe, jeśli się nie ogłaszasz w Internecie! Musisz o to zadbać! Bądź aktywny w social mediach i promuj się przez swoją własną stronę internetową. Nawet jeśli nie masz czasu na to, ponieważ jesteś ciągle zajęty swoją działalnością i biegasz od biura do biura sprzątając, wówczas pomyśl o tym, aby zatrudnić kogoś do pomocy. Nie musi to być od razu osoba na cały etat. Wystarczy, że zatrudnisz kogoś na kilka godzin w tygodniu, a Ty tylko będziesz kontrolował co dzieje się na twoich stronach internetowych. Pamiętaj też, że na dłuższą metę działanie w pojedynkę nie jest owocne. Dlatego jak najprędzej staraj się poszerzać współpracę – inwestuj również firmę: kupuj nowe maszyny, które pozwolą Ci brać większe zlecenia i więcej zarabiać. Kiedy poczujesz, że jest to dobry moment i jesteś stabilny finansowo koniecznie zatrudnij kogoś do pomocy. We dwoje zrobicie znacznie więcej niż w pojedynkę.