Bony na zakupy i świąteczne karty podarunkowe

rawpixel / Pixabay

Planując zakup prezentów, nieraz stajemy przed dylematem, co kupić. Społeczeństwo staje się coraz zamożniejsze i posiadamy wiele rzeczy, o których przedstawiciele dawnych pokoleń mogli pomarzyć. Jeśli nie wiemy, co sprawi radość bliskim osobom lub dalszym znajomym, możemy ofiarować bony na zakupy.
Taki podarek jest bardzo praktyczny. Prezent, jakim są karty podarunkowe, nie wymaga nużącego chodzenia po sklepach. Karta i coś słodkiego lub butelka dobrego wina, zadowolą nawet najwybredniejsze osoby. Bony na zakupy możemy dać też świeżo upieczonym rodzicom, którzy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne.

Dużą popularnością cieszą się bony świąteczne, które pracownicy dostają z okazji Bożego Narodzenia. Ceny żywności wciąż rosną, dlatego bony na zakupy ucieszą i pozwolą odciążyć domowy budżet.
Karty podarunkowe mogą wiązać się z korzystnymi rabatami lub gratisami, oferowanymi przez sklep.
Wśród mnogości ofert, możemy wybrać karty podarunkowe do sklepu z biżuterią, artykułami dziecięcymi lub wspomnianą żywnością. Pamiętajmy, że bony świąteczne mają swój okres ważności. Zazwyczaj jest to od 30 dni do pół roku. Suma pieniędzy na bony świąteczne zależy od zasobności portfela ofiarodawcy. Przyjmuje się, że minimum kwoty przeznaczonej na bony świąteczne to 150- 300 złotych. Mniejsze sumy nie pozwolą na realizację wymarzonych lub potrzebnych produktów. Niewiele kupimy, gdy bony na zakupy mieszczą się w granicach 50 złotych.

Karty podarunkowe mogą także dotyczyć wyjść do takich miejsc jak teatr lub kino. Taka opcja bywa dosyć droga. Musimy pamiętać, że w takie miejsca chodzi się raczej z osobą towarzyszącą, dlatego należy wziąć to pod uwagę kupując bony świąteczne.
Prezent w postaci plastikowej karty jest dobry, gdy chcemy podarować coś wartościowego osobie przebywającej daleko od nas. Przesyłka rejestrowana zapewni bezpieczeństwo i sprawi, że podarunek dotrze do najbliższych lub przyjaciół.