Kiedy skorzystać z kalkulatora kredytowego i czy to przydatne narzędzie?

JESHOOTS-com / Pixabay

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki kredyt będzie dla Ciebie najbardziej korzystny, powinieneś koniecznie skorzystać z kalkulatora kredytowego! Jest to narzędzie, które pozwala obliczyć wysokość comiesięcznych rat i zobrazuje Ci dokładnie, czy stać Cię na taki kredyt. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych!

Czy kredyt konsumpcyjny to dobre rozwiązanie? Jeśli tak to kiedy i dla kogo?

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na nowy telewizor nowy samochód, a także nową torebkę, czy wakacje w modnym kurorcie, nigdy nie powinieneś brać kredytu konsumpcyjnego, Pamiętaj o tej złotej zasadzie – zawsze kupuj tyle na ile Cię stać w aktualnej chwili. Czasami musisz zakup odłożyć w czasie i to jest zupełnie normalne! Nie daj się zawstydzić innym osobom z powodu tego, że Cię na coś nie stać. Kredyt to duże zobowiązanie, a kiedy coś pójdzie nie tak, może się zdarzyć, że nie będziesz miał jak go spłacić. Dlatego zawsze się zastanów, czy stać Cię na taki kredyt. Kalkulator kredytowy pomoże Ci określić wysokość poszczególnych rat, ale pamiętaj ,że jeśli stracisz pracę lub coś się wydarzy a Ty nie masz żadnego zabezpieczenia, kredyt konsumpcyjny może cię pogrążyć. W skrajnych przypadkach będziesz musiał ogłosić nawet upadłość konsumencką.

Kredyt hipoteczny – kiedy i dla kogo?

Mało osób kupuje mieszkanie w całości za gotówkę, bo ich po prostu na to nie stać. Kiedy planujesz zakup mieszkania lub domu, powinieneś zebrać jak największą sumę wkładu własnego. Jest to absolutnie konieczne i wymagane przez wszystkie banki. Oczywiście im więcej masz wkładu własnego, tym mniejszy będziesz musiał wziąć kredyt. Zawsze korzystaj z kalkulatora kredytowego, aby obliczyć wysokość rat! To czy decydujesz się na oprocentowanie stałe czy zmienne zależy tylko od Ciebie. Większość osób wybiera oprocentowanie stałe, ponieważ uważają że jest ono bardziej bezpieczne. Jeśli ktoś się decyduje na oprocentowanie zmienne, może na tym zyskać, ale jest to ryzyko – gdy stopy procentowe spadną, wówczas kredytobiorcy, którzy mają oprocentowanie zmienne płacą znacznie niższe raty, jeśli natomiast stopy procentowe szybują w górę, wówczas płacą oni większe raty. Na tym polega to ryzyko Zawsze też bierz pod uwagę sytuację ekonomiczną gospodarczą kraju oraz swoją własną! Zastanów się, jakie masz perspektywy zawodowe na przyszłość oraz czy masz szansę na rozwojową karierę. Bank, który udzieli Ci kredytu prawdopodobnie odmówi jeśli miałeś negatywną historię kredytową. Dbaj o to aby wszystkie zobowiązania płacić na czas nawet te najmniejsze to wszystko wpływa na to czy dostaniesz kredyt czy nie najpewniejsze źródło Bank uznaje umowę o pracę, prowadzenie działalności gospodarczej, ale niechętnie przyznaje kredyt osobom, które pracują w wolnych zawodach na umowę zlecenie lub umowę o dzieło! Także jeśli Twój współmałżonek pracuje na umowę zlecenie, a Ty masz umowę o pracę, bank weźmie pod uwagę tylko Twoje dochody. Kalkulator kredytowy pomoże Wam podjąć najlepszą decyzję!