Dla kogo kasy fiskalne online? Czy są ulgi na zakup?

HeungSoon / Pixabay

Jeśli prowadzisz sprzedaż towarów lub usług, bardzo prawdopodobne jest to, że musisz korzystać z kasy fiskalnej i oczywiście kompatybilnej drukarki, która drukuje paragony dla Twoich klientów. W 2021 roku sprzedawcy mają obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych online. Dowiedz się, jakie są korzyści z wprowadzenia takiego rozwiązania, czy możesz liczyć na ulgi, a jeśli tak, to o jakiej kwocie mowa?

Kasy i drukarki fiskalne – korzyści dla klienta i sprzedawcy

Do tej pory musiałeś drukować paragon i w ten sposób rejestrować sprzedaż towarów lub usług. Posiadana kasa online nie wymaga od Ciebie ani od Twoich pracowników drukowania paragonu, nie jest to w ogóle konieczne. Sprzedaż jest zawarciem umowy pomiędzy Tobą, a raczej Twoją firmą lub przedsiębiorstwem, a klientem. Potwierdzeniem tej sprzedaży jest wydruk z kasy fiskalnej. Kasa online jest połączona z komputerem i przesyła paragon na numer telefonu podany przez klienta lub jeśli wyraził on zgodę – na adres email. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ Twój klient nie ma szansy raczej szansy na to, aby zgubić taki paragon. Dodatkowo, jeśli będzie chciał zwrócić towar lub zgłosić reklamację wystarczy, że pokaże paragon, który ma w telefonie. Ty z kolei, jako sprzedawca wszystkie dokumenty ze sprzedaży będziesz posiadał na zabezpieczonych plikach w komputerze, dzięki temu kontrola skarbowa będzie łatwiejsza i będzie przebiegała szybciej oraz sprawniej. Jeśli Twoi klienci chętnie korzystają z kart płatniczych płacą blik, na wprowadzeniu kas online nic nie stracą – sprzedaż nadal będzie się mogła odbywać przy pomocy kart płatniczych i blik, a paragon podobnie tak jak w przypadku klientów, którzy płacą gotówką będzie przesyłany tym osobom na numer telefonu lub wskazany adres poczty elektronicznej. Terminale płatnicze zawsze są kompatybilne z kasą fiskalną, wprowadzenie systemu w pełni komputerowego, również nic w tym względzie nie zmieni. Kasa wysyła informację do terminala, który pokazuję kwotę należną do zapłaty.

Ulgi na zakup kasy fiskalnej – jaka kwota i jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać ulgę?

Kasy fiskalne to dość duży wydatek, ale nie przejmuj się, ponieważ w większości przypadków, te koszty Ci się zwrócą i nie obciążą Twojego firmowego budżetu na takim poziomie, jak myślisz. Przede wszystkim dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że na każdą kasę fiskalną, którą masz w swoim sklepie lub przedsiębiorstwie przysługują ci ulgi! Takie ulgi wynoszą nawet 90% rekompensaty za zakup jednej kasy bądź wielu kas fiskalnych. Musisz jedynie mieć wszystkie dowody zakupu, na których znajdzie się kwota, którą zapłaciłeś za nowe kasy oraz nazwa Twojej firmy i NIP. Wniosek o ulgę złożysz do właściwego Ci urzędu skarbowego, i tak jak już było powiedziane -możesz liczyć nawet na 90% ulgi. Jeśli zakupiłeś na przykład sześć kas do swojej firmy i masz na nie rachunki, które spełniają określone warunki, wówczas dostaniesz ulgę na wszystkie sześć kas zakupionych przez Ciebie.