Jak najefektywniej wykorzystywać swój czas wolny i mieć go więcej?

StartupStockPhotos / Pixabay

Każdy z nas chciałby mieć więcej czasu wolnego. Co jednak powinniśmy zrobić, aby wykorzystywać go mądrzej aniżeli dotychczas oraz mieć go po prostu więcej? Zapraszam do zapoznania się z poniższymi poradami.
Załóż dziennik zadań – Najłatwiejszym sposobem na zoptymalizowanie swojego czasu jest stosowanie notatek. Zapisuj każdą pracę, którą musisz wykonać danego dnia – rodzaj aktywności oraz przedział czasu jaki zamierzasz na ową rzecz poświęcić.

Budowa własnej wartości

Zapisuj efekty swych prac – Do poprzednich notatek spróbuj dorzucić jeszcze zapisywanie skutków wykonywanych prac, pomoże to w usunięciu zadań których wykonywanie nie niesie za sobą żadnych pozytywnych aspektów, a wyrzucenie ze swego planu niepotrzebnych zajęć sprawi, że będziesz miał więcej czasu na inne rzeczy.
Efektywnie planuj odpoczynek – Plan twojego odpoczynku: odpoczywaj mądrze: nie siedź bezczynnie przed telewizorem czy smartfonem, zamiast tego pomyśl bardziej długoterminowo i wybierz się na spacer czy trening na którym będziesz mógł przemyśleć rzeczy które wykorzystasz do swych dalszych, bardziej produktywnych zadań.

Ogranicz używanie “pożeraczów” czasu – Tak jak wcześniej: nic nie zabiera nam tyle czasu co urządzenia elektroniczne których nadużywanie jest w dzisiejszych czasach nagminne: po co sprawdzać po raz dziesiąty tablicę na facebooku kiedy możesz zrelaksować się w inny sposób: przykładowo słuchając muzyki czy czytając książki, te aktywności rozwiną cię emocjonalnie i psychicznie dzięki czemu poczujesz się lepszą osobą i nie będziesz miał z tyłu głowy myśli na temat zmarnowanego czasu. Wydłużenie swojego czasu wolnego w dzisiejszych czasach jest zarówno ułatwione jak i utrudnione. Utrudnione ponieważ za rogiem czeka na nas coraz więcej pokus które mogą nam ów czas “zapożyczyć”, jednak również ułatwione za pomocą ogromu dodatkowych aktywności o których w przeszłości moglibyśmy jedynie pomarzyć. Podsumowując, czas wolny jest bardzo ważny i powinniśmy wykorzystywać jak najlepiej jesteśmy w stanie.