Czym jest wirtualne biuro?

Pexels / Pixabay

W dzisiejszych czasach coraz więcej usług świadczonych jest przez internet. Niektóre z działających w ten sposób przedsiębiorstw nie potrzebują lokali do świadczenia usług, dlatego coraz bardziej popularne staje się wynajmowanie biur wirtualnych. Taki wynajem polega na wynajęciu jedynie miejsca rejestracji działalności, bez rzeczywistego wykorzystywania przestrzeni. Firmy trudniące się oferowaniem wirtualnych biur, udostępniają adres wielu przedsiębiorstwom oraz spółkom, których liczba może dochodzić nawet do kilkuset. Co istotne, jest to działanie w pełni zgodne z przepisami prawa.

Młode działalności gospodarcze

Wkraczając w świat biznesu poprzez założenie firmy, początkujący przedsiębiorcy borykają się z dużymi kosztami, jakie trzeba ponosić nawet wtedy, gdy firma nie prosperuje jeszcze zbyt dobrze i nie ma zbyt wielu klientów. Same składki do ZUSu to kilkaset złotych, a i to w wersji pomniejszonej. Szczególnie kosztowną i na początku nieopłacalną inwestycją jest wynajęcie lokalu. W dużych miastach, takich jak Wrocław, koszty najmu kawałka przestrzeni biurowej potrafią być naprawdę wysokie. Wielu młodych ludzi rozpoczynających dopiero swój biznes, zwyczajnie nie stać jest na tak duże comiesięczne wydatki. Co gorsza, w przypadku wynajmowania mieszkania, co jest przecież bardzo powszechne, jego właściciel najprawdopodobniej nie zgodzi się, by pod tym adresem zarejestrować działalność gospodarczą. Niejakim zbawieniem wtedy okazują się biura wirtualne, dzięki którym udaje się wymarzoną działalność w ogóle założyć. Te lepsze i droższe firmy oferujące wirtualne adresy, zapewniają dodatkowo obsługę przychodzącej korespondencji przesyłając ją dalej pocztą tradycyjną na wskazany adres, lub skanując i wysyłając listy drogą elektroniczną.

Kto może korzystać z wirtualnych biur?

Usługa wirtualnego biura skierowana jest do każdego, kto go potrzebuje. Nie ma tu żadnych ograniczeń ze względu na wielkość, czy rodzaj firmy, ani też specyfikę jej działalności. Zauważyć można jednak pewne stałe, które charakteryzują przedsiębiorstwa korzystające z tego typu usług. Wirtualnymi adresami wspomagają się przedstawiciele wolnych zawodów, a więc różnego rodzaju artyści, czy też pisarze, ponadto jest to popularne rozwiązanie wśród małych firm prowadzących działalność głównie internetowo, a także wśród start-upów. Różnego rodzaju spółki oraz stowarzyszenia również wspomagają się tego typu usługami. Tym bardziej, że coraz więcej firm oferujących wynajem wirtualnych biur, ma w swojej ofercie także wynajem sal konferencyjnych.